ČT pořady Objektiv

Od roku 2005 pravidelně spolupracuji s redakcí zahraničních zpravodajů ČT a přispívám do pořadů objektiv. Zde jsou některé ukázky jednotlivých příspěvků.

Aljaška a Yukon. Cesty na Aljašku a Yukon za zajímavými lidmi a samozřejmě Eskymo Welzlem. Jedno z nejhezčích setkání bylo s profesorem University of Fairbanks, Dr. Rudy Krejčím,který se stal našim průvodcem po Fairbanksu. Dalším vysněným zážitkem bylo stanout na hrobu J. Welzla, kde jsme s Josefem Albrechtem umístili pamětní desku.

DSC_0054
Dawson City – město jana Eskymo Welzla a dalších dobrodruhů
DSC00288
Fairbanks – město zlaté horečky a Rudyho Krejčího

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třídílný seriál Objektivu o cestě legendárního automobilu PRAGA V3S z Blatnice pod sv. Antonínkem pře Prahu, Bremenhaven, Port au Prince až do osady Baie de Henne na Haiti.

PragaHaiti 4
Praga- Haiti díl I
PragaHaiti 67
Praga – Haiti díl II
PragaHaiti 71
Praga – Haiti díl III

 

 

 

 

 

 

 

Objektiv Rwanda. Cesta do Rwandy, kde se točil dokument pro Cesty víry byla jedna z nepřekvapivějších. Namísto rozvrácené země jsme našli sice zemi chudou, ale neuvěřitelně čistou, spořádanou a administrativně velmi přátelskou. A to vše korunovala překrásná příroda s parky Akagera a Nyungwe. Největším zážitkem pak je setkání s horskými gorilami na pomezí Konga, Ugandy a Rwandy v Měsíčních horách. A  dostali jsme se také k nejvzdálenějšímu pramenu Nilu. Smutnou kapitolou Rwandy je obrovská genocida spáchaná na kmeni Tuciů, s kterou se však Rwanda poměrně dobře vypořádala a lidé této zěmě byli schopni udělat za touto temnou minulostí důstojnou tečku ( díl je potřeba vybrat z internetového vysílání tohoto čísla Objektivu).

 

P1012441
Rwanda I
P1012786
Rwanda II

 

 

 

 

 

 

 

Z několika cest na východ Ruské federace a do ruské Arktidy po stopách  moravského cestovatele a dobrodruha Jana Eskymo Welzla vznikl nejen dokument o expedici po řece Jana, ale také několik příspěvků do pořadu Objektiv.

jakutsk
Zimní Jakutsk
IMG_7194
Po stopách Eskymo Welzla
IMG_7299
Po stopách Eskymo Welzla

 

 

 

 

 

 

Obrázek1Tombstone v Arizoně u Mexických hranic se proslavil nejenom jako město stříbrné horečky, ale hlavně nejznámější přestřelkou v dějinách divokého západu u O.K. CORRALU. Dnes je to skanzen divokého západu, kde na vás dýchne atmosféra kovbojských salonů, varietních představení pochybných umělců a jedinečného hřbitova BOOT HILL, kde je snad největší koncentrace nebožtíků, kteří zemřeli násilnou smrtí – na šibenici, kulkou a nebo indiánským tomahawkem.

Objektiv – USA – San Francisco, Los Angeles

USA-Kalifornie