ČT&ostatní tvorba

Zde jsou odkazy na některé další dokumenty, na jejichž vzniku jsem se podílel, většinou jako autor nebo spoluautor námětu, kameraman i režisér.

Eskymo Welzl je velké téma a s ním jsou spojeny další dokumenty ms videa. Hlavním je hodinový dokument Svoboda pod bodem mrazu, který vznikl v koprodukci České televize a ms video Martin Strouhal ( námět, kamera, koprodukce). Dalším je dokument Když ožije velikán ( rež. a kamera Martin Strouhal) o festivalu Welzlování. Mnoho let se studio podílelo na propagaci Jana Welzla, například příspěvkem do Toulavé kamery a nebo jako kameraman pro ČT 24 v dokumentech o závodě Welzlův kvadriatlon, kde Martin Strouhal fungoval jako kameraman a gyroskop ve vrtulníku. Posledním snímkem v souvislosti s osobou Jana Welzla je dokument Na konec světa – putování za Janem Welzlem, který pojednává o cestě za tímto velikánem za polární kruh.

 

Obrázek4
Svoboda pod bodem mrazu
velikan
Když ožívá velikán
IMG_3028
Welzlův kvadriatlon

 

 

 

 

 

 

 


 

Komponovaný večer na téma – Můj kraj – Zábřežsko. V rámci tohoto večera vznikly tři dokumenty a to dokument VŠICHNI SLAVNÍ SPOLUŽÁCI o unikátní historii zábřežského gymnázia a některých osobnostech, které jimi prošli. Průvodcem mezi slavnými spolužáky ( např. Mirkem Krobotem, Miroslavem Mackem) je další bývalý student gymnázia filmový historik Pavel Taussig. Druhým dokumentem je dokument o významném občanovi města Zábřeha, spisovateli Vladimíru Körnerovi – Můj kraj a moje filmy. Třetím snímkem je dokument o malíři a cestovateli Liboru Vojkůvkovi, který v Zábřeze trávil svá studentská léta – Ze zahradníka malířem.

tasussig
Všichni slavní spolužáci
vladimir
Můj kraj a moje filmy
vojkuvka
Ze zahradníka malířem

 

 

 

 

 

 

 


 

DALŠÍ DOKUMENTY ( námět, kamera nebo režie ms video)

benes
Už je tady přelidněno – díl z cyklu Náš venkov o řezbáři Jaroslavu Benešovi a malíři Petru Herzigovi
klondike
Jesenický Klondike – díl z cyklu Folklorika o historii a tradici těžby zlata ve Zlatých horách

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázek6
Vrcholy Leopolda Sulovského – Nepálem s prvním Čechem na Mount Everestu
Obrázek8
Král Šumavy – dokument o jednom ze dvou skutečných králů Šumavy, legendárním převaděči Hasilovi

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_0102
MÁ HAITI NADĚJI? Hodinový dokument, který vznikl během 5. návštěvy Haiti se štábem ČT. Režie Ján Novák, ms video spolupráce- námět, scénář, kamera.

 


 

Obrázek9
Pořady babylon – spolupráce na několika dílech ( Rudy Krejčí, Mikin Bilina, Two mens who love´s music, Petr Sýs)
Obrázek7
Příběhy železné opony. Spolupráce na několika dílech
030 plastici
Plastici v podzemí – kamerové práce na dokumentu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázek14
Abeceda komunistických zločinů. Kamera většiny dílů.
Obrázek20
Opožděný východ. kamerové práce na dokumentu

 

 

 

 

 

 

Strom života www
Cyklus Nedej se – Strom života (2017), kamera, režie. Poslední chvíle v lidském životě bývají smutné. Ale možná tomu tak nemusí být. Možná se dá v posledních okamžicích prožít, poznat, okusit něco výjimečného.
Jak se pálí čarodejnice
Jak se pálí čarodějnice – z cyklu Folklorika. Lidový zvyk, který má možná v okolí Šumperka a Velkých Losin možná i vazbu na čarodějnické procesy.

 

 

 

 

 

 

 

 

jak se křísí Slezské Verssailes
Náš venkov Jak se křísí slezské Versailles Po dlouhé době úpadku se staly Slezské Rudoltice opět kulturním centrem celé oblasti.