ČT&ostatní tvorba

Zde jsou odkazy na některé další dokumenty, na jejichž vzniku jsem se podílel, většinou jako autor nebo spoluautor námětu, kameraman i režisér.

Eskymo Welzl je velké téma a s ním jsou spojeny další dokumenty ms videa. Hlavním je hodinový dokument Svoboda pod bodem mrazu, který vznikl v koprodukci České televize a ms video Martin Strouhal ( námět, kamera, koprodukce). Dalším je dokument Když ožije velikán ( rež. a kamera Martin Strouhal) o festivalu Welzlování. Mnoho let se studio podílelo na propagaci Jana Welzla, například příspěvkem do Toulavé kamery a nebo jako kameraman pro ČT 24 v dokumentech o závodě Welzlův kvadriatlon, kde Martin Strouhal fungoval jako kameraman a gyroskop ve vrtulníku. Posledním snímkem v souvislosti s osobou Jana Welzla je dokument Na konec světa – putování za Janem Welzlem, který pojednává o cestě za tímto velikánem za polární kruh.

 

Obrázek4
Svoboda pod bodem mrazu
velikan
Když ožívá velikán
IMG_3028
Welzlův kvadriatlon

 

 

 

 

 

 

 


 

Komponovaný večer na téma – Můj kraj – Zábřežsko. V rámci tohoto večera vznikly tři dokumenty a to dokument VŠICHNI SLAVNÍ SPOLUŽÁCI o unikátní historii zábřežského gymnázia a některých osobnostech, které jimi prošli. Průvodcem mezi slavnými spolužáky ( např. Mirkem Krobotem, Miroslavem Mackem) je další bývalý student gymnázia filmový historik Pavel Taussig. Druhým dokumentem je dokument o významném občanovi města Zábřeha, spisovateli Vladimíru Körnerovi – Můj kraj a moje filmy. Třetím snímkem je dokument o malíři a cestovateli Liboru Vojkůvkovi, který v Zábřeze trávil svá studentská léta – Ze zahradníka malířem.

tasussig
Všichni slavní spolužáci
vladimir
Můj kraj a moje filmy
vojkuvka
Ze zahradníka malířem

 

 

 

 

 

 

 


 

DALŠÍ DOKUMENTY ( námět, kamera nebo režie ms video)

benes
Už je tady přelidněno – díl z cyklu Náš venkov o řezbáři Jaroslavu Benešovi a malíři Petru Herzigovi
klondike
Jesenický Klondike – díl z cyklu Folklorika o historii a tradici těžby zlata ve Zlatých horách

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázek6
Vrcholy Leopolda Sulovského – Nepálem s prvním Čechem na Mount Everestu
Obrázek8
Král Šumavy – dokument o jednom ze dvou skutečných králů Šumavy, legendárním převaděči Hasilovi

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_0102
MÁ HAITI NADĚJI? Hodinový dokument, který vznikl během 5. návštěvy Haiti se štábem ČT. Režie Ján Novák, ms video spolupráce- námět, scénář, kamera.

 


 

Obrázek9
Pořady babylon – spolupráce na několika dílech ( Rudy Krejčí, Mikin Bilina, Two mens who love´s music, Petr Sýs)
Obrázek7
Příběhy železné opony. Spolupráce na několika dílech
030 plastici
Plastici v podzemí – kamerové práce na dokumentu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázek14
Abeceda komunistických zločinů. Kamera většiny dílů.
Obrázek20
Opožděný východ. kamerové práce na dokumentu

 

 

 

 

 

 

Strom života www
Cyklus Nedej se – Strom života (2017), kamera, režie. Poslední chvíle v lidském životě bývají smutné. Ale možná tomu tak nemusí být. Možná se dá v posledních okamžicích prožít, poznat, okusit něco výjimečného.
Jak se pálí čarodejnice
Jak se pálí čarodějnice – z cyklu Folklorika. Lidový zvyk, který má možná v okolí Šumperka a Velkých Losin možná i vazbu na čarodějnické procesy.

 

 

 

 

 

 

 

 

jak se křísí Slezské Verssailes
Náš venkov Jak se křísí slezské Versailles Po dlouhé době úpadku se staly Slezské Rudoltice opět kulturním centrem celé oblasti.
Normalnizivot1
Normální život, dokument z cyklu Nedej se. Farmář Hrdlička z Brníčka hospodaří po svém a uplatňuje zkušenosti, které posbíral na svých cestách po Rakousku, Německu, Novém Zélandu a Austrálii.